Początek: 9 grudnia 2017
17:00
Koniec: 7 stycznia 2018
17:00

Miejsce wydarzenia

ul. Mostowa 2, 09-402 Płock

Rok temu Płockie Ogrody Światła przyciągnęły ponad 25 tysięcy osób. I nic dziwnego – na Placu Narutowicza zapanował wówczas bajkowy, cudowny nastrój, a zachwycone dzieci korzystały z atrakcji, robiąc sobie zdjęcia wspólnie z rodzicami. Jak będzie w tym roku?

Tym razem atrakcja przygotowana przez PKN ORLEN ma być jeszcze większa. Płockie Ogrody Światła staną w parku za Katedrą na Wzgórzu Tumskim już 9 grudnia, cieszyć nim będziemy się przez miesiąc, każdego dnia po zmroku. Organizatorzy zapowiadają, że otwarciu towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla całych rodzin, które znajdziemy na sąsiednim placu Narutowicza. Świąteczno-noworoczna iluminacja jest częścią programu „ORLEN dla Płocka”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, dzięki głosom internautów, dekoracja rozstawiona na Placu Narutowicza trafiła do ścisłego finału plebiscytu na Wydarzenie Roku w Płocku.

– Niezwykła popularność Płockich Ogrodów Światła w ubiegłym roku przekonała nas, że odpowiadamy na potrzeby mieszkańców Płocka. Płocczanie oczekują pełnego magii miejsca, gdzie będą mogli udać się na rodzinny spacer w długie zimowe wieczory – mówi płocczanin, prezes PKN ORLEN Wojciech Jasiński.

Jak wyjaśniają organizatorzy, dekoracja w tym roku stanie na Wzgórzu Tumskim.

– Trudno o bardziej godne miejsce. To wizytówka miasta, nad którym góruje prawie 900-letnia Katedra i wieże najstarszego murowanego zamku na Mazowszu. Za Katedrą rozciąga się park z imponującymi kasztanowcami, który teraz stanie się scenerią dla komnat lodowego zamku Królowej Śniegu i nie mniej bajkowego ogrodu – argumentują, dodając, że niepowtarzalna, złożona z tysięcy lampek dekoracja powstała na wyłączne zamówienie PKN ORLEN.

Jakie atrakcje na otwarciu?

Płockie Ogrody Światła będą umilały życie płocczanom codziennie po zmroku aż do 7 stycznia, warto jednak przyjść już pierwszego dnia, czyli w sobotę 9 grudnia.

Od godz. 14 na placu Narutowicza zaplanowano wiele atrakcji, w tym obecność Świętego Mikołaja, żywe renifery, wystawę rzeźb lodowych i pokazy ich powstawania, warsztaty dekorowania bombek i robienia innych ozdób choinkowych, które każdy potem będzie mógł zabrać ze sobą do domu. Dzieci nie ominą zapewne stoiska z watą cukrową, a skrzaty i śnieżynki będą częstować gorącą czekoladą. Na scenie, oprócz konkursów z nagrodami, będzie występ Jerza Igora z nastrojowymi piosenkami dla najmłodszych.

Podobnie jak w ubiegłym roku bezpośrednio przed inauguracją iluminacji, którą zaplanowano na godz. 17:00, na scenie odbiorą nagrody zwycięzcy konkursu plastycznego na najlepszą ilustrację kartki świątecznej. W konkursie tradycyjnie biorą udział dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, którymi opiekuje się Fundacja „ORLEN – DAR SERCA”, a ilustracje – spośród kilkuset propozycji – wybierają w głosowaniu pracownicy PKN ORLEN. Najlepsze dziecięce prace będzie można obejrzeć na placu Narutowicza.

– Każdy z nas ma w sobie coś z wyobraźni i wrażliwości dziecka. Dlatego liczymy, że 9 grudnia na plac Narutowicza przyjdą całe rodziny. Będzie bajkowo i radośnie. Chcemy, żeby każdy z obecnych poczuł już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – zachęca prezes PKN ORLEN Wojciech Jasiński.

Opłaty i bilety
Darmowy
0,00

Organizator

Katedra Płocka

Na urwistym i wzniosłym Wzgórzu Tumskim, wznoszącym się w Płocku na wysokość ponad 50 metrów nad taflę Wisły, widać z daleka, niejako wtopioną w kompleks piastowskiego zamku, jedną z najstarszych…